Основни принципи на отглеждане на грозде

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

В резултат на това се подобряват водният, въздушният и хранителният режим на растението.

Преди присаждането трябва да полеем лозата, за да осигурим влага в растението.

Полезно е лозарят да знае как да определи сроковете за подмладяваща резитба, правилата, както и критериите за целесъобразност.

За целта много добра работа биха могли да свършат автоматично отклоняващите се органи на вертикалните и хоризонтални фрези.

По последни проучвания плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.

Когато искаме да облагородим съществуващо насаждение със зрели резници, тогава също можем да избираме между няколко начина. Най-известният е на пълен разцеп.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

След това всяка година се реже по една и съща възприета стандартна схема, няма лозя специални причини тя да се променя.

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Начало » Статии » Обработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Тогава се допускат най-големите грешки и лозите се претоварват. И вместо добро развитие, през вегетацията се стига до обратното.

Трябва да почистим пръстта около пръчката и да отрежем мястото на старата спойка. Почистваме кората и отрязваме пръчката.

Обяснението е просто. През целия си живот лозата продължава да расте надолу, увеличавайки кореновата си система. Това позволява на старите екземпляри да увеличават територията си в почвата и така се снабдяват с хранителните вещества, които са им необходими за образуването на плодове и за тяхното добро узряване.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Основни принципи на отглеждане на грозде”

Leave a Reply

Gravatar